لیبل حرارتی

لیبل حرارتی

لیبل حرارتی چیست؟

لیبل‌های حرارتی یا لیبل های ترمال (Thermal Labels) نوعی برچسب هستند که در هنگام تولید و چاپ از پرینترهایی که از طریق انتقال حرارت کار می‌کنند یا همان پرینترهای حرارتی، استفاده می‌شود. لیبل‌های حرارتی بسته به جنس لیبل که کاغذی و نازک باشد یا فیلمی و محکم، کاربردهای متفاوتی دارند.

انواع لیبل حرارتی

انواع لیبل حرارتی را می‌توان به دو نوع دسته‌بندی کرد؛ یکی بر اساس نوع چاپ محصول فوق و دیگری بر اساس نوع کیفیت انواع لیبل بر اساس نوع کیفیت را می‌توان به سه نوع معمولی،ضدآب یا واترپروف (water proof) و ریمووبل (removable) تقسیم‌بندی کرد، اما تفاوت چاپ لیبل‌ها در نوع چاپگر حرارتی و برنامه‌های آن است.

انواع چاپ لیبل های حرارتی

یکی از تجهیزاتی که برای چاپ لیبل‌های کاغذی، لیبل‌های فلزی، سلفون دار مات یا برق، حرارتی و … به آن نیاز داریم، ریبون است. در چاپ محصول مورد نظر بسته به نوع چاپ، گاهی به ریبون نیاز داریم و گاهی بدون داشتن ریبون چاپ انجام می‌شود. انواع چاپ لیبل به دودسته زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

مستقیم (Direct thermal label)

لیبل‌های حرارتی مستقیم یا DT برای چاپ نیازی به استفاده از ریبون ندارند و برای چاپ روی آن‌ها فقط لازم است تا به پوشش حساس به گرمای لیبل ها هنگامی‌که درون چاپگر حرارتی قرار دارند، از طریق المنت حرارتی گرما داده شود. این گرما باعث ایجاد واکنش شیمیایی در لیبل و تغییر رنگ قسمت‌های سفید به سیاه و حک نوشته روی لیبل می‌شود.

زمان تقریبی تحویل:

امکان دور بری: بله دارد

امکان سلفون کشی : بله دارد

مقاومت در شرایط محیطی
50%
کیفیت چاپ
90%
چسبندگی
10%
چاپ لیبل

ارسال فوری

چاپ لیبل

کنترل کیفیت

چاپ لیبل

ماشین آلات بروز

چاپ لیبل

متریال خوب

پیمایش به بالا