دستبند بیمارستانی بزرگسالان

دستبند بیمارستانی بزرگسالان

دستبند بیمارستانی بزرگسالان کاربردهای دستبند بیمار دستبند بیمار یکی از وسایل پزشکی مهم است که در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به کار می‌رود. این دستبند برای شناسایی بیماران و اطلاعات پزشکی

آن‌ها بسیار مفید است. در ادامه، به برخی

از کاربردهای این دستبند پزشکی اشاره خواهیم کرد: 1. تشخیص سریع و دقیق: با استفاده از دستبند بیمار، پرستاران و کادر درمانی قادر خواهند بود به سرعت بیمار را شناسایی کنند و اطلاعات پزشکی

آن‌ها را در دسترس داشته باشند. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، سن، شماره پرونده پزشکی، آلرژی‌ها، بیماری‌های مزمن و داروهای استفاده شده توسط بیمار است. 2. کاهش خطاهای پزشکی:

با داشتن اطلاعات دقیق در مورد بیمار، پزشکان و کادر درمانی قادر خواهند بود تشخیص خطاهای پزشکی را بهبود بخشند و برای بیماران مراقبت بهتری ارائه دهند. 3. جلوگیری از سرقت بیمار: با داشتن دستبند بیمار،

احتمال سرقت بیمار توسط دزدان کاهش می‌یابد. زیرا این دستبند‌ها به عنوان شناسایی بیماران استفاده می‌شوند و در صورت سرقت، به سرعت مشخص می‌شود که بیماری مفقود شده کیست. 4. ارتباط سریع

با کادر درمانی: با استفاده از دستبند بیمار، بیماران قادر خواهند بود به سرعت با کادر درمانی ارتباط برقرار کنند و در صورت بروز بحران پزشکی، به سرعت مورد بررسی و درمان قرار گیرند. 5. بهبود کیفیت مراقبت:

با داشتن دستبند بیمار، کادر درمانی قادر خواهد بود بهترین مراقبت را برای بیماران ارائه دهد و مشکلات آن‌ها را به سرعت حل کند.

انواع سایز های دستبند بیمار

  • دستبند شناسایی بیمار نوزاد
  • دستبند شناسایی بیمار کودک
  • دستبند شناسایی بیمار بزرگسال

انواع دستبند بیمارستانی

دستبند بیمارستانی متنوعی وجود دارد که بر اساس نوع و سبک ساخت آن‌ها، به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. به طور کلی، دستبند بیمارستانی به چند دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شوند:چاپ لیبل

  1. دستبند‌های پلاستیکی: این دستبندها از جنس پلاستیک ساخته شده و برای بیمارانی که در شرایط عادی هستند مناسب هستند.
  2. دستبند‌های فلزی: این دستبندها از جنس فلز ساخته شده و برای بیمارانی که در شرایط خاصی هستند مانند بیمارانی که الرژی، دیابت یا بیماری قلبی دارند، مناسب هستند.
  3. دستبند‌های با تکنولوژی RFID: این دستبندها دارای یک تراشه الکترونیکی هستند که به کمک فرکانس‌های رادیویی، اطلاعات بیمار را برای پرسنل درمانی قابل دسترسی می‌کند.
  4. دستبند‌های با قابلیت نوشتاری: این دستبندها برای بیمارانی که دارای شرایط خاصی هستند و تغییر درمانی را نیاز دارند (مانند بیماران سرطانی) مناسب هستند؛
  5. زیرا امکان نوشتن دستورات جدید بر روی آن‌ها وجود دارد.
  6. دستبند‌های با قفل: این دستبندها برای بیمارانی که بیش از حد فعال هستند و ممکن است تلاش کنند آن‌ها را خارج کنند، به کار می‌روند.
  7. دستبند‌های ضد عفونی: این دستبندها برای جلوگیری از انتقال عفونت بین بیماران به کار می‌روند.

هر یک از این دسته‌بندی‌ها دارای مزایا و معایب خود می‌باشد و بسته به نیاز و شرایط بیمارستان، از آن‌ها استفاده می‌شود. البته در کشور ما مدل نوشتاری بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد دارد.

مهمترین شناسه دستبند بیمار

مهمترین شناسه دستبند بیمار، شماره پرونده بیمار است. این شماره معمولاً به صورت یک کد منحصر به فرد در سیستم بیمارستان ثبت می‌شود و هر بیمار یک شماره پرونده خاص دارد.

این شماره به عنوان شناسه یکتای بیمار در بیمارستان استفاده می‌شود و پزشکان و پرسنل درمانی می‌توانند با استفاده از آن، اطلاعات بیمار را به‌راحتی و بدون اشتباه دریافت کنند.

دستبند بیمار

لیبل آزمایشگاهی

کاغذی

صدفی

متال

حرارتی

ترانسپارنت

متالایز

اموال

 شبرنگی

 ریبون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا