قیمت لیبل آزمایشگاهی

قیمت لیبل آزمایشگاهی

برچسب کاغذی
متنوع ترین نوع برچسب، برچسب کاغذی است. این برچسب در انواع مات، براق و نیمه مات در رنگ های گوناگون عرضه شده است.

 • برچسب بی رنگ و شفاف
  این برچسب به دلیل شفاف بودن از هر دو طرف چاپ و نوشته آن مشخص است و بیشتر برای شیشه استفاه می گردد.
 • برچسب حرارتی
  این نوع برچسب نیازی به ریبون برای چاپ ندارد و با حرارت چاپ می شود.
 • برچسب اموال
  از برچسب های ضخیم است که در صورت چسببیده شدن به راحتی جدا نمی شود و بیشتر در ادارات برای اموال استفاده می شود.
 • برچسب متال
  هر گونه چاپ روی این برچسب به راحتی پاک نمی شود و قدرت چسب آن زیاد است.
 • برچسب پشت متال

 • یک برچسب سخت بوده که بسیار ماندگار است.
 • برچسب وید
  برچسب وید در دو نوع نقره ای و شطرنجی موجود است که روی آن کلمه VOID وجود دارد. از این برچسب برای گارانتی استفاده می شود.چاپ لیبل
 • برچسب سکوریت
  این برچسب مانند برچسب اموال و گارانتی است.
 • برچسب پی وی سی
  این برچسب از نوعی پلاستیک است که چاپ روی آن ماندگار می شود.
 • برچسب تایوک
  یک نوع برچسب پارچه ای است که بیشتر در صنعت پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد.
 • برچسب امنیتی
  این برچسب ها نوعی دزدگیر هستند که در فروشگاه ها از آن ها استفاده می شود.

لیبل حرارتی یا برچسب حرارتی

نوعی لیبل است که برای چاپ نیاز به ریبون ندارد و مخصوص پرینتر های حرارتی طراحی و تولید می شود، سطح این نوع لیبل آغشته به مواد شیمیایی است و هنگامی که سطح برچسب با هد

پرینتر تماس پیدا می کند محتوای چاپ بر روی آن پدیدار می شود به این نوع روش چاپ مکانیسم چاپ مستقیم می گویند، لیبل حرارتی در برابر گرما، نور خورشید دوام کمی دارد همچنین کیفیت و دوام چاپ آن کمتر از لیبل

کاغذی می باشد با این وجود به دلیل مقرون به صرفه بودن آن به دلیل عدم استفاده از ریبون مورد توجه بسیاری از مراکز قرار گرفته است.

سایز های رایج برچسب حرارتی :

 • 40 × 50
 • 60 × 40
 • 40 × 57
 • 25 × 35

انواع برچسب حرارتی :

 • ریمو

این نوع لیبل در آزمایشگاه های کاربرد دارد، لیبل ریمو دارای چسب کمی است و پس از جدا شدن آن اثری از خود بر روی شیشه های آزمایشگاهی باقی نمی گذارد، لیبل حرارتی ریمو به نسبت نمونه های دیگر دارای قیمت

بالاتری است و تنها در سایز 25 × 35 تک ردیف تولید و عرضه می شود.

چاپ لیبل

شایع ترین نوع لیبل حرارتی است که برای چاپ تاریخ، متن، بارکد، سریال و غیره استفاده می شود، لیبل معمولی دارای قیمت مناسب است و برای استفاده در پرینتر ترازو استاندارد های لازم را دارا می باشد.

 • واتر پروف

لیبل حرارتی مقاوم در برابر آب و رطوبت را واتر پروف می گویند، کاربرانی که قصد نگهداری لیبل در در یخچال دارند می توانند این لیبل را جایگزین نمونه معمولی نمایند.

به طور کلی از لیبل حرارتی در فروشگاه ها و آزمایشگاه ها استفاده می شوند، همچنین با ترازو های لیبل پرینتر هم سازگاری دارند، استفاده از آن در فرودگاه، ترمینال و راه آهن جهت شناسایی مسافران و بارهایشان

نمونه ی دیگر از کاربر این لیبل می باشد، پس اگر روزانه نیاز به تعداد زیادی برچسب دارید و به فکر کاهش هزینه های تهیه لیبل هستید، بدون شک برچسب حرارتی بهترین انتخاب به شمار می رود.

برچسب حرارتی آزمایشگاهی 35×25 میلیمتر

مشخصات کلی:

 • مناسب جهت استفاده در آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها. (این نوع لیبل حرارتی با نام لیبل ریمو (Removable) ، لیبل جدا شونده و لیبل آزمایشگاهی شناخته می‌شود.)
 • قابلیت جداشوندگی سریع و آسان از روی سطوح شیشه ای (لوله‌های آزمایشگاهی شیشه‌ای و…) بدون بر جای ماندن اثر چسب
 • این لیبل از نوع حرارتی و نوع چسب مورد استفاده آکریلیک و کم چسب است.
 • مهمترین خصوصیات کلی لیبل حرارتی، چاپ بدون نیاز به هیچ‌گونه ریبون و جوهر بوسیله لیبل پرینترها، ماندگاری چاپ کوتاه‌مدت و حساس، و قیمت تمام‌شده پایین است.
 • این لیبل دارای بوبین کوچک بوده و تک ردیف می‌باشد.
 • تعداد لیبل موجود در هر رول 2000 عدد است.

لیبل و برچسب حرارتی یکی از پرکاربردترین و ارزان‌ترین نوع لیبل در تمامی صنایع می‎باشد. این لیبل بصورت تک، دو یا سه ردیف در سایزهای متفاوت (6 سایز استاندارد) ارائه شده و در دسترس می‎باشد. اما امکان طراحی و تولید سایز دلخواه نیز جهت تیراژهای انبوه امکان‌پذیر است.

یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین روش‌ها برای نشانه‌گذاری انواع کالاها بکارگیری رول های لیبل حرارتی است. زیرا برای چاپ روی آن‌ها نیاز به هیچ‌گونه کارتریج یا ریبون وجود ندارد، که این مورد باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.

این برچسب، ظاهری شبیه به لیبل‌های معمول کاغذی و صدفی دارد و می‌تواند دارای خاصیت هر یک از آن‌ها باشد. برای تشخیص خاصیت حرارتی در لیبل‌ها، می‌بایست بوسیله کشیدن ناخن یا جسم نوک‌تیز روی آن‌ها این موضوع را بررسی کرد. به این صورت که در صورت حرارتی بودن لیبل، ردّی به رنگ مشکی روی آن ایجاد می‌شود.

چاپ برچسب حرارتی بدون نیاز به ریبون و کارتریج و به روش انتقال مستقیم حرارت (Direct Thermal) صورت می‌گیرد و به همین دلیل این لیبل‌ها با نام Direct Thermal Label شناخته شده‌اند. در این روش چاپ که توسط لیبل پرینترهای حرارتی و یا سایر دستگاه‌های دیجیتال مجهز به Head حرارتی صورت می‌گیرد، تنها بوسیله انتقال حرارت از هد این پرینترها، چاپ روی لیبل‌ها انجام می‌شود.

عدم استفاده از ریبون باعث کاهش هزینه چاپ در این لیبل خواهد بود. اما بایستی توجه داشت که ماندگاری پایین‌تری دارد. همچنین در برابر عوامل محیطی و گذشت زمان به مرور زمان پاک می‌شود. از طرف دیگر، کیفیت چاپ نیز اندکی پایین‌تر از چاپ بوسیله ریبون روی انواع لیبل خواهد بود.

نکته مهم در رابطه با لیبل‌های حرارتی این است که بایستی آنها را همانند کاغذهای حرارتی از گرما و تابش مستقیم نور آفتاب دور نگاه داشت. در غیر این صورت لیبل، سیاه و غیر قابل خواندن خواهد شد.

طبقه بندی برچسب‌های حرارتی

لیبل‌های حرارتی در نگاه اول به دو دسته لیبل های کاغذی حرارتی و لیبل های صدفی حرارتی تقسیم می‌شوند. اما به صورت جزئی و دقیق‌تر، لیبل های حرارتی به دو گروه اصلی تقسیم می‌شوند:

1- لیبل‌های حرارتی معمولی Thermal ECO Labels:

این نوع لیبل حرارتی از مواد ارزان‌تر تولید می‌شود. از آن‌جایی‌که فاقد پوشش محافظتی اضافه هستند، پایداری در برابر عوامل محیطی، و ماندگاری زمانی کمتری دارند. آنها در برابر رطوبت و گرمای محیط حساس می‌باشند. عمر قفسه‌ای این نوع از لیبل‌های حرارتی در دمای معمول اتاق، یک سال می‌باشد. با توجه به نوع بکارگیری و شرایط استفاده (نور آفتاب، رطوبت، سایش و خوردگی و…) ممکن است طول عمر این لیبل ها یک تا دو ماه باشد. برخی از موارد کاربرد آن عبارت است از: صنایع پوشاک و مواد غذایی، فروشگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها.

2- لیبل‌های حرارتی TOP یا Thermal TOP Coated Labels:

با نام لیبل های حرارتی ضد آب (Water-Proof Thermal Labels) نیز شناخته می‌شوند. دارای لایه محافظ و کاغذ پوششی اضافه هستند. برچسب های حرارتی TOP دارای خاصیت مقاومت در برابر خوردگی، آب، روغن، الکل و بیشتر حلال‌ها می‌باشند. بیشترین کاربرد این لیبل‌ها در حال حاضر در بسته‌بندی مواد غذایی منجمد (گوشت و مرغ) می‌باشد.

لیبل پرینتر آزمایشگاهی مدل TSC TDP-225 ، پرینتر لیبل زنی با ابعاد 294x186x224 میلی متر و وزن 2.45 کیلو گرمی میباشد که برای چاپ برچسب و انجام امور مدیریتی و جلوگیری از ایجاد نابسامانی در بین محصولات، پوشه‌ها و… کاربرد دارد.

موارد استفاده ی این پرینتر های لیبل زن در اداره‌ی پست، انبارها‌، فروشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و … میباشد.

لازم به ذکر است که این دستگاه میتواند برای چاپ بارکد، متن و همچنین اشکال گرافیکی استفاده شود.

این مدل برای کاربرانی مناسب است که می‌خواهند یک پرینتر حرارتی را همیشه همراه داشته باشند و در مواقع لزوم از آن برای تایپ و چاپ برچسب استفاده کنند.

سرعت چاپ این پرینتر 127 میلی‌متر در ثانیه میباشد.

این دستگاه دارای سیستم چاپ حرارتی با عرض چاپ 108 میلی متر است.

لیبل پرینتر آزمایشگاهی مدل TSC TDP-225 یکی از با کیفیت ترین لیبل زن های می باشد که دارای پردازنده 200 مگاهرتزی وهمچنین قابلیت طراحی دو موتوره برخوردار است.

لیبل حرارتی 45 × 15 نوعی لیبل با اندازه های استاندارد است که بیشتر در داروخانه ها و آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد، البته لازم به ذکر است در انواع دستگاه های ترازوی دیجیتال نیز کاربرد دارد. از ویژگی های لیبل حرارتی عدم نیاز به جوهر برای ثبت نوشته بر روی آن است، یعنی باید دقت داشت دستگاه پرینتر یا لیبل ترازو حتما از نوع حرارتی باشد، چرا که برای چاپ بر روی لیبل حرارتی 45×15 نیازی به تونر و یا جوهر نمیباشد تنها از طریق حرارت متن یا عدد مورد نظر بر روی آن چاپ خواهد شد. عرض این نوع لیبل حرارتی برابر بات 15 میلیمتر ( معادل 1.5 سانتیمتر) و طول آن 45 میلیمتر معادل (4.5 سانتی متر) میباشد. نوع چیدمان لیبل حرارتی 45×15 به صورتی است که در هر رول تعداد 2000 عدد لیبل حرارتی به صورت تک ردیفه چشت سر هم قرار گرفتهایت. تنها کافیست رول لیبل حرارتی  را درون دستگاه پرینتر یا چاپگر قرار دهید و به صورت حرارتی موارد مورد نیاز را بر روی آن چاپ کنید.

 

لیبل آزمایشگاهی  لیبل آزمایشگاهی حرارتی   لیبل شبرنگ  لیبل اسباب بازی  چاپ لیبل صدفی  چاپ لیبل شبرنگ  لیبل آزمایشگاهی   لیبل صدفی  دستبند شناسایی بیمار

1 دیدگاه دربارهٔ «قیمت لیبل آزمایشگاهی»

 1. بازتاب: چاپ لیبل شیرینگ pvc حرارتی -

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا