لیبل شیشه های آزمایشگاه

لیبل شیشه های آزمایشگاهی

لازم به ذکر است برچسب های حرارتی با قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید خاصیت خود را از دست داده و سیاه می شود به گونه ای که خوانایی خود را از دست می دهد. از این رو بهتر است

از این مدل لیبل برای محصولاتی استفاده شود که در فضای بسته و شرایط محیطی مساعد نگهداری می شوند استفاده شوند.

در چه مواردی باید از لیبل های حرارتی مراقبت کرد؟

  • جلوگیری از قرار گرفتن در مقابل نور مستقیم خورشید و حرارت مستقیم
  • جلوگیری از قرار گرفتن لیبل های فوق در مکان های مرطوب
  • جلوگیری از برخورد برچسب های حرارتی با مواد چرب، الکل، نفت، آب و …

برچسب های حرارتی در مدل های کم چسب و پرچسب تولید و عرضه می شود، به عنوان مثال برای لوله های پلاستیکی در آزمایشگاه ها از لیبل های پر چسب و برای لوله های آزمایشگاهی از لیبل های کم چسب یا ریمو استفاده می شود.

چگونگی قابلیت تشخیص و تفکیک لیبل حرارتی از لیبل کاغذی :

برچسب حرارتی

از آنجایی که برچسب های حرارتی از نظر ظاهری شباهت زیادی به لیبل های کاغذی دارند می توان با خدشه دار کردن تکه ای از لیبل به وسیله ناخن یا هر شیء تیزی، خطی ایجاد کنیم، اگر خط ایجاد شده تیره و سیاه شد پس لیبل از نوع حرارتی است، همچنین می توان تکه ای از لیبل در برابر شعله کوچکی همچون شعله فندک قرار داد که در صورت تیره و سیاه شدن متوجه شد لیبل از نوع حرارتی است.

کاربرد برچسب های حرارتی :

عمده مصرف برچسب های حرارتی در فروشگاهها ( بر روی بسته بندی مواد پروتئینی، خوراکی و ….)، صنایع غذایی، بیمارستان ها و …. می باشد. همچنین یکی از پرکاربرد ترین استفاده این مدل لیبل در آزمایشگاه ها و بر روی لوله های آزمایشگاهی به چشم می خورد. به طور کلی می توان گفت در تمام مواردی که نیازی به ماندگاری بالا ندارند کاربرد دارد.چاپ لیبل

لیبل های حرارتی در سه مدل طراحی و تولید می شوند که عبارت اند از :

۱ – ریمو

از این مدل لیبل ها عمدتا در آزمایشگاه ها استفاده می شود زیرا کم چسب بوده و بعد از جدا شدن از سطح اثری از خود به جای نمی گذارد، همچنین برچسب های ریمو در سایز ۲۵ × ۳۵ میلی متری تک ردیف طراحی و تولید می شوند.

۲ – معمولی

لیبل های حرارتی معمولی به منظور چاپ انواع بارکد، متون مختلف، شماره سریال و …. مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین استانداردهای لازم برای استفاده در پرینترهای ترازو را نیز دارا می باشد.

چاپ لیبل

برچسب های حرارتی واترپروف در برخورد با آب و رطوبت مقاومت بالایی دارند و کیفیت خود را از دست نمی دهند، از این رو برای چسباندن بر روی محصولاتی که در یخچال یا هر فضای مرطوب، سرد و …. نگه داری می شوند ایده آل است.

به طور کلی می توان گفت لیبل های حرارتی انتخاب مناسبی برای استفاده در مکان های مختلف و البته در تیراژ بالا است چون از نظر هزینه نسبت به دیگر لیبل ها از قیمت مناسب تری برخوردار می باشد.

لیبل آزمایشگاهی  لیبل آزمایشگاهی حرارتی   لیبل شبرنگ  لیبل اسباب بازی  چاپ لیبل صدفی  چاپ لیبل شبرنگ  لیبل آزمایشگاهی   لیبل صدفی  دستبند شناسایی بیمار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا