لیبل پشت چسب‌دار میوه

لیبل پشت چسب‌دار میوه

مواد غذایی یک برچسب است که آن را بر روی بسته‌بندی مواد غذایی می‌چسبانند. این برچسب‌ها حاوی اطلاعات مهمی مانند نام محصول، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، ترکیبات و ارزش غذایی محصول هستند. لیبل پشت چسب‌دار مواد غذایی را معمولاً از مواد اولیه باکیفیت و بهداشتی می‌سازند تا سلامت مصرف‌کنندگان را تضمین کنند.

لیبل پشت چسب‌دار مواد غذایی یکی از مهم‌ترین اجزای بسته‌بندی محصولات غذایی است. این لیبل‌ها وظیفه‌ی ارائه‌ی اطلاعات ضروری در مورد محصول، مانند نام محصول، ترکیبات، ارزش غذایی، تاریخ انقضا و اطلاعات تماس تولیدکننده را بر عهده دارند. همچنین، لیبل‌های پشت چسب دار مواد غذایی را می‌توان به عنوان یک ابزار بازاریابی برای معرفی محصول و برند به مشتریان استفاده کرد.

مواد اولیه لیبل پشت چسب‌دار مواد غذایی

لیبل‌های پشت چسب‌دار مواد غذایی از مواد مختلفی ساخته می‌شوند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. برخی از رایج‌ترین مواد اولیه‌ی لیبل‌های پشت چسب دار مواد غذایی عبارتند از:

  • کاغذ: کاغذ ارزان‌ترین و متداول‌ترین ماده‌ی اولیه‌ی لیبل‌های پشت چسب‌دار مواد غذایی است. این لیبل‌ها برای محصولاتی که قرار است در شرایط عادی نگهداری شوند مناسب هستند.
  • پلیمری: پلیمرها مانند پلی پروپیلن (PP) و پلی اتیلن(PE) بادوام‌تر از کاغذ هستند و برای محصولاتی که قرار است در معرض شرایط محیطی نامساعد قرار گیرند مناسب هستند.
  • فلزی: لیبل‌های فلزی برای محصولاتی که نیاز به محافظت بیشتر در برابر خوردگی و آسیب دارند مناسب هستند.

چاپ لیبل پارچه ای یا رول تایوک :چاپ لیبل

که از جنس نایلون و یا پلی استر ساخته شده  و نوع قابل پرینت آن عموماً در دو مدل  Satin (براق) و معمولی (مات) است . قابلیت چاپ در هر دو طرف لیبل امکانپذیر می باشد.

دستورالعمل شستشو و خودرو به عنوان لیبل کمربند ایمنی، برای جلوگیری از پاک شدن چاپ از روی آن به هنگام شستشو ، می بایست از ریبون Wash Resin یا همان Wash Care استفاده نمود.

چاپ لیبل اموال :

که در برخی موارد به آن لیبل امنیتی ، خردشونده و یا منهدم شونده نیز گفته می شود. جهت اموال گردانی در سازمانها و شرکتها و یا مصارفی که نیاز است در صورت برداشتن لیبل ، برچسب مربوطه سالم نماند استفاده می شود.

این نوع  لیبل ، پس از چسباندن به هیچ عنوان قابل جدا شدن نمی باشد و در صورت جدا شدن تکه تکه می شود.

در حال حاضر برچسب اموال در متریالهای مختلفی وجود دارد که می توان به برچسب هایی از جنس شبرنگ، گچی، لایه شونده و . . . اشاره کرد.

توصیه می شود جهت سهولت در قرائت بارکد چاپ شده روی لیبل اموال و همچنین ماندگاری بیشتر چاپ انجام شده، از لیبل های گچی سفید رنگ و مات جهت لیبل اموال استفاده شود.

چسبندگی بسیار بالا و جنس خاص این لیبل باعث می شود تا پس از چسباندن روی یک سطح به سختی و با خرد شدن بتوان آن را جدا کرد.

جهت چاپ روی لیبل گچی از ریبون رزین و یا سوپر رزین استفاده می شود. این لیبل در برابر حلالهایی از قبیل الکل، هگزان و سایر مواد شوینده مقاوم است.

به دلیل ساختار ویژه این متریال ، قیمت آن نیز از سایر لیبل ها بالاتر می باشد.

برچسب اموال معمولاً در ابعاد ۵۰*۲۵ ، ۵۰*۲۰ ، ۷۰*۲۰ میلیمتر استفاده می شود.

لیبل اسبای بازی  لیبل خیار شور  لیبل اموال لیبل حرارتی لیبل بطری لیبل خودرویی  لیبل شیرینگ 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا